Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Krásná a temperamentní Barcelona Woodyho Allena.Úvodník: Tento čtvrtek vstupuje do našich kin Woody Allen se svým filmem VICKY CRISTINA BARCELONA, MALÉ OSLAVY režiséra Zdeňka Tyce, snímek pro milovníky kung-fu filmů ZAKÁZANÉ KRÁLOVSTVÍ a NADINE, drama o nezávislé ženě, která se rozhodne unést dítě.

Článek: VICKY CRISTINA BARCELONA
Komedie / Drama
Režie: Woody Allen
Hrají: Javier Bardem, Scarlett Johansson, Rebecca Hall, Penélope Cruz, Chris Messina, Patricia Clarkson, Kevin Dunn, Pablo Schreiber, Zak Orth, Lluís Homar
Distribuce: Aerofilms

Nová svěží romantická komedie Woodyho Allena je o dvou mladých američankách a jejich milostných eskapádách v Barceloně, jednom z nejromantičtějších měst světa. Poněkud příkrá a zásadová Vicky (Rebecca Hall), která má před svatbou, a její hédonická kamarádka Cristina (Scarlett Johansson). Potkávají spontánního malíře (Javier Bardem) - netřeba dodávat, že po obou fešandách začne házet očkem - a jeho krásnou, ovšem nepříčetně žárlivou ex-manželku (Penelope Cruz). Srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… a záleží pouze na optice diváka, zda spatří pod povrchem filmu romantickou rumbu, ležérní slowfox, nebo vášnivě-dramatické paso doble.

MALÉ OSLAVY
Drama
Režie: Zdeněk Tyc
Hrají: Tereza Nvotová, Anna &Sišková, Bolek Polívka, Ági Gubíková
Distribuce: Bontonfilm

Příběh o vztahu mezi matkou a dcerou v rytmu salsy, která je prý stejně dobrá jako sex. Annu &Siškovou a Boleslava Polívku doplňuje talentovaná mladá herečka a začínající režisérka Tereza Nvotová. Filmový vztah matky a dcery je o to opravdovější a intenzivnější, že ho v Malých oslavách ztvárnily skutečná matka s dcerou. Tereza Nvotová je dcerou Anny &Siškové na plátně i v reálném životě. Dospívání a ztracené nevinnosti nás přesvědčí, že za krutostí světa se skrývá radost pronikající všemi směry jako světlo.

NADINE
Drama
Režie: Erik de Bruyn
Hrají: Monique Hendrickx, Rifka Lodeizen, Beatriz Batarda, Manou Kersting
Distribuce: Cinemart


NADINE je nezávislá, bezdětná, pracovně úspěšná žena krátce po čtyřicítce, jejímž životem prošla řada mužů. Nyní je znovu sama a její biologické hodiny tikají stále hlasitěji, až přehluší zdravý rozum a přivedou ji k zoufalému činu: únosu dítěte. Nadine se vydává na cestu před zákonem a ve vzpomínkách se vrací k určujícím okamžikům svého života. Citlivý příběh o současné generaci profesně úspěšných žen, které se těžce vyrovnávají s nenaplněným mateřstvím natočil jako svůj druhý celovečerní film Erik de Bruyn, jehož debut DIVOKÉ MU&SLE mohli diváci vidět i v českých kinech.

Recenze: (klikni)

ZAKÁZANÉ KRÁLOVSTVÍ
Akční / Dobrodružný
Režie: Rob Minkoff
Hrají: Jet Li, Jackie Chan, Michael Angarano, Collin Chou, Bingbing Li, Yifei Liu
Distribuce: BlueSky

Dvě legendy kung-fu filmů ve společném snímku, vyprávějícím o nalezení starodávné čínské zbraně a osvobozování uvězněného opičího krále.

Zdroj fotografie: aerofilms.cz

23.10.2008 - redakce