Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Nezblázněte se z dietÚvodník: Už jste se někdy pokoušeli zhubnout? Žít zdravě? Nepochybně ano...

Článek: Tak těmihle slovy nás vítá další z krásných a nápaditých knih amerického autora Bradley Trevora Greiva „Nezblázněte se z diet“, kterou letos vydalo nakladatelství METAFORA.

Už obálka v nás podnítí zvědavost a touhu vlastnit tuhle malou, přitažlivě dojímavou knížečku, mít možnost si ji osahat, sžít se s ní a s nostalgií si připomínat vlastní bláznovství. Kniha nám přibližuje naše vnitřní já, které v sobě potlačujeme, odhaluje to, co si myslíme, ale o čem neradi mluvíme a nastoluje pochybnosti o způsobu, jakým čelíme sami sobě.

B. T. Greive říká: „Popravdě nezáleží na tom, jak vás vidí svět, nýbrž jak se vidíte vy sami...“ a má pravdu. Stejně jako v tom, že žádná zázračná pilulka na hubnutí neexistuje a záleží pouze na nás, jak přistoupíme k životu, stravování, pohybu a relaxaci...

Když jsem obracela stránky, s úsměvem na rtech, nacházela jsem pravdu a nic než pravdu... o sobě samé. Člověk zkrátka musí chtít – a pak jde všechno. Ne ze dne na den, ani z hodiny na hodinu, ale když to člověk nevzdá, jednou dosáhne svého. Není důležité, o kolik zhubneme, důležité je, jak se cítíme. Někdy stačí pět kilo a náhodný pohled do zrcadla. Někdy to dá větší práci. A občas stačí jen odhodlání nebo nahlédnutí do knížky B. T. Greiva.

A pokud to nezabere (radí autor) vytáhněte svoje „tlusté“ fotky z loňského léta...

Bradley Trevore Greive: Nezblázněte se z diet
Vydalo nakladatelství Metafora v roce 2008
obálka
www.metafora,cz


29.12.2008 - Radka Zadinová