Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Znáte nejlepší lázně světa?Úvodník: Asie, Evropa, Amerika. Lázně najdete všude. Ne každé však nabízí svým klientům stejný komfort. Zajímá vás, kam si zajet relaxovat za vysokou kvalitou služeb (a také cenou)? Schválně se s námi podívejte do nejlepších lázní tří kontinentů!

Článek: O tom, že Asie je plná kontrastů, není zajisté pochyb. Na jedné straně bída a živoření miliónů lidí, na druhé luxus, o kterém si může nechat většina Čechů jen zdát. Není se co divit, že zdejší lázně učarují již na první pohled. Působivé skloubení hry světla, vdušnosti a tradičního thajského stavitelství podaného formou nejmodernějších materiálů jen vyniká odrazem ve všudypřítomných, až magicky lesklých vodních hladinách. Kde tenhle ráj najdete? V Thajsku. Jmenuje se Banyan Tree Phuket a představuje obrovský hotelový areál podobný idealistickému ráji. Stačí se podívat na pár fotografií (pod tímto textem i v ikonce) a srdce zaplesá.


Fotografie převzaty z webů cestovních agentur: www.asiatraveltips.com
 kurumba.net a www.seasonsinstyle.com

Druhou příčku na žebříčku prestiže lázeňských míst, hodnocených samotnými klienty center (evidentně velmi bohatými klienty), drží Amerika, konkrétně jedna ze součástí Spojených států, Arizona. Právě tady totiž mlžete hledat proslulé lázně Canyon Ranch, které kupodivu nabízejí své služby i drobet levněji, než výše zmíněné Thajsko. Samozřejmě ale záleží na tom, s jakým pokojem se spokojíte, jaké služby vyžadujete a jak často si chcete dopřít masáž či jiné příjemné zážitky. Designově také vede asijské lázeňství, i když Kaňon se zase může pochlubit většími souvislými vodními plochami. Ostatně, posuďte sami z obrázků níže.


Fotografie přejaty z: money.cnn.com a www.destination360.com

Za Evropu pak obhájila titul Francie se svými Evian Royal Resort, proslulými zejména golfovými hřišti. Lázeňská péče však za buržoázním sportem rozhodně nezaostává, a tak se není čemu divit, že z celé řady evropských lázeňských domů a hotelů získává prestižní místo v žebříčku nejlepších lázní světa právě Francie. A to i přes to, že na první pohled zaujme návštěvníka více honosný interiér, než skvostná bazénková architektura, jak je tomu v případě obou předchozích letovisek. Součástí zdejších hotelů jsou samozřejmě i velké konferenční sály a tak - pracujete-li v nadnárodní prosperující společnosti na vysoké pozici, můžete doufat, že se sem jednou podíváte pracovně - odpočinkově.


Fotografie přejaty z www.hotelspreference.com a www.golfbreaks.com

17.02.2009 - Michaela Wilhelmová