Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Smějte se a budete zdraví!



Úvodník: Není vám dobře? Tu vás bolí, tam vás pálí, máte jarní deprese a zdá se vám, že to nepřejde? Smějte se! Ukážeme vám, že smích jako lék není jen rčení ale biologický fakt!

Článek:

Nevěříte? Vědecké výzkumy již dávno dokázaly, že smích je prvotřídním lékem, který si bohužel ne vždy lze koupit. V čem všem vám může pár pořádných zasmání za den pomoci? Během smíchu například skvěle podporujete imunitu, neboť jak se říká, ve zdravém těle zdravý duch – a platí to i naopak. Smích vyvolává hormony, které potlačí stres, navodí štěstí a obrní organismus proti virózám i splínu. Tím to ale zdaleka nekončí! Někteří lékaři zastávají názor, že smích pomáhá i některým mladším astmatikům.

Během smání se vám řádně rozproudí krev, což se projeví zejména zčervenáním v obličeji. Na tom by samo o sobě nic moc pozitivního nebylo, kdyby se stejně nezachovalo celé tělo. Ne, nezčervenáte jako rak, ale skvěle se prokrvíte. Smích proto pomáhá i v případech špatné průchodnosti žel, nedokrvování a podobně. Americká lékařka - neuroložka Karin Wormiková dokonce doporučuje smích svým klientkám, které trápí migréna.

Převalujete se večer z boku na bok a ne a ne najít tu správnou polohu, jak usnout? Trápíte se nespavostí? Tak to se možná také málo smějete! Smích totiž příznivě působí i na spánek. Dokázán je též jeho kladný vliv na snížení rizika infarktu. Smích totiž dokáže tělo pěkně posílit, možná víc, než posilovna. Pořádně si potrénujete bránici, puls se vám zvýší na 120 a vydáváte zvuk o síle okolo 280 Hertzů.

Když už padla zmínka o posilovně, smích by se měl provozovat právě ve wellness centrech. Posiluje totiž skvěle břišní svalstvo, pomáhá i bolavým zádovým svalům a navíc – zapojením mimiky pomáhá kůži zachovat pružnost a bojuje tak i proti vráskám! Krom toho se celkově uvolníte a váš stav se nemálo podobá potřebné relaxaci. Vždyť i psychická stránka dělá své.

Ikonka: www.stepsway.com



27.04.2009 - Michaela Wilhelmová