Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - S fotoaparátem za neznámým fotografemÚvodník:

Na několika fotografiích hledí do objektivu nejspíš i sám autor, nejprve nadporučík, později kapitán s fešáckým knírkem a pronikavým pohledem. „Jeho tvář s velkou pravděpodobností známe, jméno však zůstává záhadou,“Článek:


Zapomenuté negativy neznámého autora znovuobjevil fotograf Jaroslav Kučera: „ Několik set zaprášených, všelijak poničených negativů jsem získal už před pětatřiceti lety. Teprve v roce 2002 jsem se na ně pořádně podíval a zjistil, že jde o mimořádnou, dosud nikde nevídanou autorskou kolekci.“
http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=8912Výstavu podpořila i hudba Hradní stráže:Výstavu doplňuji zbraně z 1. světové války. Zde minomet, vzor 14/16 soustavy &Skoda: Nebo horský kanón, vzor 99:Vojáci při koupání. Ten naháč vlevo by mohl být autor původních fotografií:Tam, kam i císař pán musel pěšky. I taková dokumentace vypovídá více než slova:Opět "náš" nadporučík, nyní ve chvilce zaslouženého odpočinku:Výstavu si prohlédl i prezident. v popředí vojáci v uniformách 1. světové války:Výstava Pěšky 1. světovou válkou potrvá do 19. července 2009 a otevřena bude každý den (včetně pondělí) od 10 do 18 hodin v Tereziánském křídle Starého královského paláce.


Foto: autorka04.05.2009 - Jindřiška Kodíčková