Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Letní inspirace: Etno styly, barevné vzoryÚvodník: Počasí se nám pomalu, ale jistě přehouplo směrem k létu a vy si možná lámete hlavu, čím tak oživit svůj šatník. Kriteria: nové kousky musí doplňovat to, co ve své šatní skříni už máte, ale zároveň musí být „in“. Jak si poradit? Sáhněte po etno stylu, výrazných potiscích, batice, vzorech, rozevlátých střizích, pohodlných materiálech.

Článek:
Trička a halenky

Těch samozřejmě není nikdy dost. A jelikož jejich nákup je mnohem jednodušší než shánění dobře padnoucích kalhot či pohodlných bot, pusťte se do nich! Jedničkou je již zmíněný etno styl. Potisky a vzory á la indiánka se skvěle hodí k opálené kůži. Dbejte i na zdobení – krajkové lemy, korálky, to vše přispívá k atmosféře v duchu etno! Nezapomínejte ani na batiku, která je opět v kurzu! V této módní vlně už ji ale nemusíte pracně vyrábět doma, i když to má také svůj půvab. Obchody jsou batikou doslova zavalené, stačí si jen vybrat. Od pestrobarevných abstraktních vzorů přecházíme k obrázkovým potiskům. Připadají vám infantilní? V žádném případě! Co třeba jim říkat… roztomilé?

Svůj nový úlovek doplňte džínami všech délek a střihů, perfektně se hodí i volnější plátěné kalhoty. Sukně doporučujeme spíše ke střízlivějšímu topu, ale odvážným se samozřejmě meze nekladou!
Sukně a šaty

Zapomeňte na nákup dalších kalhot, těch máte jistě dost. Zato sukně, nechybí vám náhodou nějaká? A máte vůbec nějaké letní šaty? Projděte šatník, vyhoďte ty, které jste si už tři roky nevzala na sebe a pusťte se do vybírání. Vynechte také kraťounké sukýnky – k etno stylu se hodí sukně dlouhé až na zem! Čím pestřejší vzor, tím lepší! Čím více vzorů pohromadě, tím zajímavější! Nezapomeňte doplnit nezbytným širokým páskem. &Saty samozřejmě následují sukně, takže pro ně platí stejná pravidla: maxi délka, vzory, kombinace. Navíc ještě jsou obohaceny o řasení, zdobení, vykrojené výstřihy a různé šňůrky a gumy na stažení v pase či pod prsy.


Doplňky

Bez nich to samozřejmě nejde. Přehoďte kolem krku nebo přes ramena lehkou šálku. Zápěstí ozdobte výraznými náramky – frčí barevné ze dřeva! Kabelka je nezbytným průvodcem každým dnem, vyberte takovou, do které se vám vejde vše! Pásky, brýle, boty, hrajte si, dnešní móda je dostupná každému, stačí se jen rozhlédnout kolem sebe! Nemusíte mít šatnu plnou oblečení, bohatě postačí jeden základní kousek, který perfektně sedne; ten potom už snadno ozvláštníte jednoduchými prvky. 

  Zdroj: ConPro
www.4ustore.cz, www.quelle.cz


05.06.2009 - redakce