Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Nevíte co se zahradou? Sochejte z keříků!Úvodník: Jak udělat z jinak nudné zahrady umělecký skvost? Zelenými sochami! Můžete je buď vyřezávat z některých keříků či stromků, nebo použít z proutí pletené kostry, do kterých květiny zasadíte / necháte je porůst. Přinášíme vám inspiraci na čtyři unikátní umělecké kousky.

Článek: Necítíte-li se s křovinořezem a nůžkami v ruce nejjistější, můžete se pokusit spíše o práci s hlínou a kameny. Mnohdy totiž postačí dobrý nápad, šikovné prsty a na zahradě vám vyroste silueta sličné děvy. Pak jen stačí zasadit drobné rostlinky nebo mech, na hlavu vysoké nažloutlé trávy a víla v zahradě patří jen vám...Slečnu snící na zahradě opatrují její tvůrci, sourozenci Sue a Peter Hillovi, které své dílo nazývají "v zahradě snů". To z Anglie se rychle přeneseme do Ruska, do města Krasnoyarsk. V létě jej totiž lemuje celá zoologická zahrada všemožných zvířat - z čeho jiného, než trávy a jiných květin.

Pro příznivce Formule 1 pak nelze než doporučit tuto skulpturu. Na ní již budete potřebovat pevný mustr, který necháte obrůst. Ale řekněte, nestojí ta práce za to?


P.S.: Onoho ležící pána v ikonce si můžete prohlédnout v Haagu (Nizozemí), v jednom ze zdejších muzeí.

Fotografie: http://www.darkroastedblend.com, http://oddee.com

08.08.2009 - Michaela Wilhelmová