Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Nová soutěž: Hrajte s námi o krásné knížky!Úvodník: Stačí odpovědět na tři jednoduché otázky a můžete vyhrát hned několik pěkných knížek z nakladatelství Fragment! V redakci Rozhledny na vás již netrpělivě čekají Povídky Zdeňka Svěráka, horor T.M.A. i Velká kniha českých říkadel s ladovskými obrázky.

Článek:

Pro čtenáře kterého vylosujeme na první místo máme připravené hned dvě knížky dle jeho výběru (viz níže), další dva vylosovaní obdrží také některou z publikací. Stačí odpovědět na tyto jednoduché otázky:

1. Jak se jmenuje hlavní hrdina hororu T.M.A.?

2. Kterou z rubrik na Rohledně nenajdete? - Komiks / Rozhledy / Recepty / Hudba / Film / Soutěže

3. Jakou knížku byste si v případě výhry přál/a?


Odpovědi zasílejte nejdéle do 14.2.2010 na adresu redakce - soutez@webmagazin.cz

Do předmětu e-mailu uveďte heslo SOUTĚŽ a nezapomeňte uvést svou adresu, ať víme, kam knížky poslat!

 

 A na jaké že se můžete těšit knižní lahůdky?

 

 

T.M.A.
Autor/ka: Martin Němec, Herz Georg (Juraj)

 Knižní novela T.M.A. vznikla podle scénáře ke stejnojmennému filmu. Režie se ujal jeden z nejvýznamnějších tvůrců české kinematografie Juraj Herz, který natočil legendární snímky jako Spalovač mrtvol, Panna a netvor nebo Petrolejové lampy. Námět napsal Martin Němec a společně s režisérem pak vytvořili scénář tohoto mysteriózního hororu. T.M.A. je napínavý příběh Marka, který se rozhodl opustit kariéru hudebníka, usadit se v opuštěném domě na samotě a věnovat se malířství. Dům, kde strávil s rodiči a sestrou dětství, má však ponurou minulost. Marek postupně začíná podléhat negativní energii tohoto podivuhodného místa, které jej odtrhává od reality. Vynořují se matné vzpomínky, a nejasné obrazy dávných událostí dostávají temné kontury. Marek objevuje souvislosti tragédií, které se tu odehrály během jeho dětství i za druhé světové války. Přichází čas, aby dům prozradil svá děsuplná tajemství. Světla ubývá, zato stínů a napětí přibývá.   

 

POVÍDKY
Autor/ka: Zdeněk Svěrák
 Jemný a inteligentní humor Zdeňka Svěráka je ideálním společníkem pro váš volný čas! Soubor povídek českého velikána na nejrůznější téma s jeho typickou hravostí a humorem. V povídkách se jistě poznáte i vy, protože inspirací pro povídky je Zdeňku Svěrákovi právě život sám. Kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako hlavní hrdinové jednotlivých příběhů. Dlouho očekávaná sbírka Svěrákových povídek bude skvostem ve vaší knihovně, ke kterému se budete rádi vracet.   

  

Velká kniha českých říkadel
Ilustrátor/ka: Josef Lada
 

Knížka s překrásnými ilustracemi Josefa Lady je výběrem těch nejznámějších českých lidových říkadel a písní, které se děti učí již od svých od prvních slov.

 


  Knížky do soutěže poskytlo nakladatelství Fragment: www.fragment.cz20.01.2010 - redakce