Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Pestrá skládanka mladého umění ARTSEMESTR ´10Úvodník: Čtyři sta sedmdesát mladých umělců z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (V&SUP) představuje veřejnosti svá díla v rámci celoškolní přehlídky klauzurních prací Artsemestr ´10. Jejich tvorbu prezentuje rozmanitá skladba děl z odvětví architektury, grafiky, fotografie, sochařství, keramiky, skla a malby, textilní a módní tvorby, nových médií a filmové grafiky.

Článek: Artsemestr ´10 slavnostně zahájil rektor PhDr. Ing. Pavel Liška ve čtvrtek 21. 1. 2009 v 18 hodin ve foyer školy, nám. Jana Palacha 80, Praha. Výstava je realizována ve všech ateliérech i v galerii, otevřena denně od 10 do 18 hodin po dobu dvanácti dní od 22. ledna do 2. února.

Projekt prezentuje díla, která vznikla na akademické půdě v průběhu období posledního půl roku a za která budou jejich autoři nyní hodnoceni. Výstava bezesporu předkládá veřejnosti opět to nejčerstvější z mladé umělecké scény. Nejen laická veřejnost, ale i odborníci se rádi seznámí s novými talenty. Není neobvyklé, že Artsemestr navštíví představitelé zavedených společností vyhledávající nové posily na poli firemního a produktového designu. Zásadní poznatky však výstava přináší také uchazečům o studium na V&SUP. Během projektu jsou vedle pedagogů v ateliérech i galerii školy přítomni studenti, kteří osobně návštěvníkům poskytují informace k jednotlivým dílům. Z tohoto hlediska lze Artsemestr považovat také za den otevřených dveří.

V průběhu týdne budou jednotlivá díla hodnocena komisí a nejtalentovanější autoři budou nominováni na ceny školy. Zúčastněno je všech 23 ateliérů z Katedry architektury, Katedry designu, Katedry grafiky, Katedry volného umění a Katedry užitého umění.

Výstava vyvrcholí slavnostním vyhlášením nejlepších klauzurních prací za účasti rektora PhDr. Ing. Pavla Lišky, prorektorky PhDr. Kateřiny &Stěpánkové, prorektora PhDr. Filipa Suchomela, PhD., kvestora Ing. Jana Vandy a zástupců kateder. Uděleno bude pět katedrových cen a jedna Cena rektora V&SUP. Pět studentů za každou katedru získá certifikát s finanční odměnou v hodnotě 20 000 Kč a jeden nejtalentovanější student získá rektorskou cenu s finanční odměnou v hodnotě 25 000 Kč. Tato událost významně přispívá k motivaci studentů a k podpoře jejich další tvorby. „Ocenění klauzurních prací finančně dotovanými cenami má nejenom vyzvednout do popředí nejlepší práce, nýbrž i zvýšit snahu studentů vydat ze sebe to nejlepší, co v sobě mají. Jde o vytvoření atmosféry zdravé a transparentní konkurence,“ uvádí rektor PhDr. Ing. Pavel Liška.

Zdroj: tisková zpráva V&SUP
Foto: www.vsup.cz26.01.2010 - redakce