Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Pohádkář Báry Nesvadbové vychází jako audiokniha
Úvodník: Snad každý z nás má pár oblíbených knížek, po kterých instinktivně sahá ve chvílích žádajících rozptýlení. Když ale nemáte zrovna čas uvelebit se v pohodlí křesla nebo se zachumlat do postele s oblíbeným výtiskem, řešením pro vás může být médium, které vám děj oblíbené knihy přenese zvukově. Zrovna v takové podobě nyní vychází bestseller Báry Nesvadbové Pohádkář.
Článek: Do osudů hlavní hrdinky Karly tak bude možné vplout kdykoliv, třeba při jízdě autem, cestou do práce nebo večer před usnutím. Osobité podání Tatiany Vilhelmové (Karla) a Dany Morávkové (její sokyně Dana) vyprávění dodává ještě atraktivnější dimenzi. „Táňa je nesmírně sexy, má strašně zajímavý, nezaměnitelný hlas a může dobře ztvárňovat i mírně divnou holku. A Dana? Ta je prostě ztělesněním paní dokonalé,“ vysvětluje výběr hereček sama autorka, která má za sebou opět úspěšný rok. Její nejnovější sbírka fejetonů Brusinky se umístila za rok 2009 na sedmém místě v počtu prodaných výtisků beletrické literatury vůbec, i se započtením prodejů takových trháků, jako je Harry Potter nebo knihy Dana Browna.
Pohádkář je čtvrtým románem Báry Nesvadbové (po prvotině Řízkaři, Bestiáři, který rovněž vyšel jako audiokniha a dočkal se i filmové podoby, a povídkové sbírce Život nanečisto). Podobně jako její předešlé knihy se i on stal bestsellerem a s předchozími romány jej spojuje i hlavní postava novinářky Karly. V Pohádkáři přichází Karla mnohem dospělejší, je matkou dvou dětí, duší, tělem i srdcem podléhající jedinému muži, Márovi. Miluje ho tak silně, že si paralyzována vášní nedokáže připustit, že by pro něj mohla existovat ještě nějaká jiná žena… Nesvadbová se v tomto románu dotýká i závažnějších témat, jako je ztráta blízkého, umírání a závislost - přesto však neztrácí vtip, tempo a nadhled. Právě proto si příběh našel tolik čtenářů a nyní určitě i posluchačů.
Audiokniha Pohádkář v režii Jindřišky Novákové a s hudbou Jaroslava Klempíře bude k dostání od 10. února na čtyřech CD. Vytvořilo ji AudioStory pro nakladatelství R+H, Motto s.r.o., přičemž půjde o první titul řady Motto Audio zmíněného nakladatelství.
Na nahrávce se podíleli:
čtou - Tatiana Vilhelmová (Karla), Dana Morávková (Dana)
scénář, produkce a režie - Jindřiška Nováková (AudioStory)
hudba - Jaromír Klempíř
zvuk, střih a mastering - Martin Dušek (Studio Svengali) - natočeno ve studiu Svengali v roce 2009
redakce bookletu - Jindřiška Nováková
design a grafické zpracování bookletu - Robert Imrych
Zdroj: 2media.cz s.r.o.

Tatiana Vilhelmová ve studiu.
Foto: 2media.cz s.r.o.
06.02.2010 - redakce